בעיטות גבוהות, אגרופים חזקים, נעלי ספורט, ושק אגרוף מעור זה רק חלק קטן מאימוני קיקבוקס המדהים הזה. האדרנלין שהגוף מפריש בזמן האימון עם המון מרץ וכוח, הם גן עדן עבור המוח והרגשות שלנו.

מה זה קיקבוקס?

אימון המבוסס על בעיטות ואגרופים. ישנם ספורטאים העוסקים בספורט הזה, בתור אומנות לחימה, אך לא פחות מתאמנים בקיקבוקס כאימון חוויתי ומהנה עם המון יתרונות גופניים ונפשיים.

ישנם מספר סוגים של אימוני קיקבוקס:

אימון קיקבוקס אירובי – אימון אירובי אינטנסיבי, בדופק מאוד גבוה, שבו מתרגלים את הטכניקות והמכות באוויר, ברצפים נבנים, עם מוזיקה וקצב גבוה.

אימון קיקבוקס שקים – אותם הטכניקות והמכות שלומדים בקיקבוקס האירובי, אל מול שק. באימון זה יש דגש מעט גבוה יותר על הטכניקה של המכות, שתוביל לעוצמה יותר חזקה. גם באימון זה – שריפה קלורית מאוד גבוה.

אימון קיקבוקס אישי – לרוב אימון (יכול להיות גם זוג), מותאם למתאמן, ובמאמץ גבוה מאוד. כל הפוקוס והיחס על המתאמן, ולכן ההתקדמות, השריפה הקלורית, והלמידה מואצים – והכי גבוהים. אימון מאוד חוויתי וכיפי. לרוב הציוד שמשתמשים בו באימון הוא פדים (כריות אימון).

אימוני קיקבוקס קבוצתי – בשונה בשלושת הסוגים  השונים, יש לו היבט יותר לחימתי. כלומר רוב התרגולות מתבצעות בזוגות, ויש מגע בין המתאמנים, וקרבות קלים (ספארינג). לקיקבוקס כאומנות לחימה יש המון זרמים המגיעים ממדינות שונים ואמנויות לחימה מקבילות כמו – אגרוף תאילנדי.

למה כדאי לכם להתאמן בקיקבוקס?

שיפור הכושר האירובי

אתם יכולים לשפר את הכושר שלכם בצורה משמעותית אם תתמידו באימוני הקיקבוקס. אימון הקיקבוקסינג מאמץ ומחזק את כל השרירים בגוף. בנוסף לכך האימון הוא אימון קצבי ועצים לרוב, ודורש אנרגיה מהשרירי הגפיים והליבה שלכם. הבסיס של הספורט הוא על יציבות ושליטה נכונה בגוף, וביצוע התרגילים בטכניקה איכותית שתייצר המון כוח!

משפר את זרימת הדם (מוריד את לחץ הדם)

כשאתם מתאמנים ומבצעים תרגילים שדורשים הרבה אנרגיה, אתם תחוו שיפור משמעותי בזרימת הדם בגוף שלכם. תרגישו הרבה יותר רעננים ואנרגטיים כשתתחילו לשלב את האימונים האלה בשגרת היום שלכם.

מיומנויות הגנה עצמית טובות יותר

במהלך אימוני הקיקבוקס, אתם תלמדו מיומנויות של אומנויות לחימה, ושל הגנה עצמית לרחוב שיהוו עבורכם כלי הגנה פרקטיים לכל החיים. בכל אימון, כשתעבדו על הטכניקות תשפרו את האגרופים שלכם, הבעיטות שלכם, ועם הזמן תרגישו את הביטחון שהם משרים לך כשאתם הולכים ברחוב, לבר או לסופר.

כל זה כמובן יקרה אם בחרתם את המאמן הנכון, שבקיא גם בתחום ההגנה העצמית ויודע לשלב בין שני העולמות השונים. בין עולם ספורטיבי עם חוקים – (קיקבוקסינג), לעולם ללא חוקים וגבולות – הגנה עצמית (קרב מגע).

שריפה קלוריות גבוה מאוד, קידום משמעותי בחיטוב הגוף

זה ספורט לחימה בדופק ומאמץ גבוהים, ומהסיבות האלה במהלך אימון של שעה ניתן לשרוף עד 800 קלוריות! מה שמוביל כמובן לשריפת שומן מהירה וחיטוב. בין אם אתם אנשים שרוצים לרדת במשקל ולעשות שינוי משמעותי או להוריד מעט שומן עודף ("צדדים" כמו שהרבה אנשים אוהבים לכנות אותו) – בכמה שפחות זמן אימון – זה האימון בדיוק עבורכם.

פריקת לחץ וסטרס אחרי יום עבודה ארוך

לוחמות האיגרוף מעולים לבריאות, השלווה ולרוגע שלכם. יש אלמנט פיזי בלחימה מול המכשולים שמאטים אתכם בחיים. אנשים רבים טוענים כי אימון הקיקבוקסינג גורם להם להרגיש חזקים יותר, ויותר בטוחים בעצמם. שהם גילו כוחות חדשים שמעולם לא ידעו שיש להם, וזאת תרפיה עבורם. למעשה אימון עם המאמן הנכון יגרום לך להרגיש טוב במהלך האימון, להרגיש מדהים אחריו, ובמהלך היום והשבוע – להרגיש סיפוק וגאווה עילאיים. ואם זה לא יתרון בריאותי, אני לא יודע מה כן.

לסיכום, זה הספורט והלחימה האידאלים עבורכם אם אתם מחפשים:
ספורט אירובי מדהים, שיחטב אתכם, שישפר את הכושר שלכם, יעלה את מסת השריר, יזרז את חילוף החומרים שלכם, יחזק אתכם ועוד המון יתרונות נוספים.
לתוצאות מיטביות, מומלץ לשלב את האימונים האלה בשגרת היום שלכם באופן קבוע. משמעת עצמית, מחויבות, התמדה לטווח הארוך, והשקעה באימונים יובילו אתכם לתוצאות שמעולם לא דמיינתם.